Как да предпазим плодовете и зеленчуците от разваляне в жегите

Затова вижте няколко съвета, за да предотвратите развалянето на вашите билки, преди да имате време да се насладите на техния вкус и аромат.

Картофи, лук и чесън

Картофите, лукът и чесънът често се поставят в кошници, някъде на балкона и отделно. Въпросът обаче не е толкова в това, че кухнята ни не мирише, а в това, че те се поддържат в добро състояние за по-дълго време. За да направите това, следователно, те трябва да бъдат въведени отделно, но на сенчесто място, където слънцето не ги вижда и не е много горещо, особено през летните месеци. Същото важи и за големите тикви, които получаваме в края на лятото, преди да ги нарежем, разбира се.

Ароматни вещества

Не е необходимо да поставяте пресните си билки, магданоз, мента, кориандър, копър и т.н. директно в хладилника. За да ги запазите още малко и да ги отрежете като все още живи, третирайте ги като цветя. Вземете грозда и сложете основата му в буркан с вода, която сменяйте ежедневно. Като алтернатива, преди да започнат да се развалят, или ги изсушете за дългосрочна употреба, или ги замразете, за да имате необходимото количество през следващите 2-3 месеца.

*Можете да покриете босилека с найлонов плик, за да „запазите“ по-дълго аромата му.

Домати, праскови и нектарини

Подобно на бананите, които купуваме през цялата година, доматите, нектарините и прасковите обикновено имат достатъчно място за узряване от момента, в който бъдат нарязани и стигнат до нашата кухня. Затова ги оставете на стайна температура със стъблото нагоре, тъй като в хладилника процесът на зреене спира и те губят голяма част от вкуса си. Гледаме обаче да ги изядем преди да са презрели, иначе ги слагаме за консервиране или съответно ги правим на сос и сладко.

Зелени и треви

Зеленолистните, които използваме в салата или сваряваме и сервираме с лимон, маруля, манголд, рукола, репички, див лук и др., трябва да се приберат в хладилника, като предварително се отрежат твърдите им дръжки, в найлонов плик (отворен за вентилация) или буркан с вода заедно с лист абсорбираща кухненска хартия, за да ги поддържа влажни и да ги поддържа живи до една седмица, до следващата ни разходка до кръчмата, т.е.

краставици

Краставиците се съхраняват най-добре на стайна температура или в най-топлите части на нашия хладилник. Във всеки случай трябва да са далеч от доматите и плодовете от всякакъв вид, защото се развалят по-бързо от газовете, които се отделят при зреенето на „съседите“.

Все още можете да ги увиете в лист хартия и след това да ги поставите в найлонов плик, преди да ги поставите в хладилника.

електрически крушки

Изкопаните от земята цвекло, ряпа, кратуни, репички, корени от целина, моркови и други подобни зеленчуци (с изключение на картофите и сладките картофи) се съхраняват в хладилник, след като първо се отрежат листата им и се поставят в в найлонови торбички (запечатани) с лист абсорбираща кухненска хартия за да ги поддържат влажни или в стъклен буркан.

Дини и пъпеши

Пъпешът и динята, типичните летни плодове, се оставят извън хладилника, за да узреят още малко и след това се поставят в хладилника, за да се охладят добре, преди да им се насладите, или да се съхраняват още няколко дни, преди да се нарежат. Разбира се, веднъж нарязани, те се съхраняват в стегнат вид в хладилника, но не за дълго.

ягоди

Преди да ги поставите в тапъра, сложете лист кухненска хартия на дъното, за да поеме влагата и да ги запази свежи за повече дни!

Тиквички и патладжани

Незаменими за редица летни ястия, тиквичките и патладжаните не издържат на високата стайна температура през летните месеци, нито на много ниските температури на нашия хладилник, така че е по-добре да ги поставите на долните рафтове или чекмеджета на хладилника, където се задържа живакът по-висок . За още повече свежест ги съхранявайте в хартиен плик за хранителни стоки и след това охладете.

И не забравяйте винаги да държите плодовете отделно от зеленчуците, защото газовете, отделяни от първите по време на тяхното зреене, ускоряват развалянето на вторите.

Loading...
Suvetnik